BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 16108173
nr 1610 8173
Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, Dufva, Stockholm, Nysilver. Höjd: 56 cm
Utrop:
2.600 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 1 april 2024
kl 20:15:29
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.